czw. Kwi 18th, 2019
DJI Phantom

Test Phantom 4 vs Phantom 4 Pro w słabym oświetleniu

Test słabego oświetlenia

Film wideo przygotowany przez recenzenta Chrisa So porównał wydajność Phantom 4 (sprawddź w sklepie DJI ARS) i nowego Phantom 4 Pro (sprawdź w sklepie DJI ARS) w słabym świetle. Chris So zasługuje na jakąś nagrodę. Dwukrotnie odważył się na zamrożenie temperatury – dwukrotnie – w celu uzyskania najlepszego porównania przy słabym oświetleniu pomiędzy Phantomem 4 i nowym Phantomem 4 Professional, wyposażonym w 1-calowy sensor „R” CMOS. P4 ma 12,4 efektywnych megapikseli; P4P 20 megapikseli.

Chris chciał zobaczyć, jak prezentują się oba drony zarówno w zakresie słabego oświetlenia, jak i dynamiki. Jak głęboko wyglądałaby czerń? Co stanie się z najważniejszymi punktami świetlnymi? Ile szczegółów będzie w średnich tonach? Ogólnie rzecz biorąc, jak wyglądają zdjęcia wykonane przez dwa różne aparaty fotograficzne w tym samym miejscu i czasie w porównaniu do siebie?

Wyniki badań laboratoryjnych P4 vs. P4P

Pokazaliśmy wam, jak te dwie kamery prezentują się podczas testu. Przeprowadziliśmy je przez wyczerpującą analizę DxO, która wyraźnie pokazała, że Phantom 4 Pro był lepszy w wielu dziedzinach, w tym w zakresie czułości kolorów, słabego oświetlenia i nie tylko. Czułość koloru została również przetestowana – i znów widać wyraźną różnicę pomiędzy P4P i P4. Nie oznacza to oczywiście, że P4 jest zły – kiedy ta maszyna wyszła w tym roku, ludzie byli oszołomieni jej jakością obrazu i obrazu. Co to znaczy, że Phantom 4 Pro jest o wiele lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie