pt. Kwi 19th, 2019
Phantom 4 Pro vs Phantom 4 Pro+: Który jest dla Ciebie?

Phantom 4 Pro vs Phantom 4 Pro+: Który jest dla Ciebie?

W listopadzie 2016 r. DJI uruchomiło Phantom 4 Pro i Pro Plus. Te drony kamery są krokiem w górę od ich poprzednika, Phantom 4, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwości kamery i zdalnego sterowania.

Przyjrzyjmy się w skrócie najważniejszym funkcjom Phantom 4 Pro:

  • 30 minut czasu lotu
  • Obiektyw 24 mm, kamera z 1-calowym sensorem, obrazy 20 MP RAW i JPG oraz wideo 60 kl./s/4K
  • 5 kierunkowe wykrywanie przeszkód i 4 kierunkowe unikanie przeszkód
  • 7 km zasięgu sterowania
  • ActiveTrack, TapFly, return to Home, Tryb gestów i inne

Czym więc Phantom 4Pro+ różni się od Pro? Dlaczego powinieneś wybrać jeden z nich na drugim?

Oba modele są identyczne pod względem funkcji i funkcjonalności, z wyjątkiem aparatury sterującej. Phantom 4 Pro jest dostarczany z aparaturą, która wykorzystuje Twój smartfon lub tablet. Wystarczy uruchomić aplikację DJI Go, aby sterować kamerą Twojego drona i strumieniowo przesyłać obraz na żywo. Aparatura Phantom 4 Pro+ (sprawdź w sklepie DJI ARS), z drugiej strony, ma zintegrowany tablet z systemem Android.

Pro+ to pierwszy w serii Phantom, który zamiast uchwytu na smartfon/ tablet w swoim pilocie posiada zintegrowany tablet. Tablet ma 16 GB wewnętrznej pamięci masowej (do dyspozycji jest 9,5 GB). Posiada niezwykle jasny (1,000cd/m2) ekran o przekątnej 5,5 cala i przekonywał do wyzwań związanych z olśnieniem podczas fotografowania na zewnątrz i w bezpośrednim świetle słonecznym. Jest on wyposażony w aplikację DJI Go, a także kilka podstawowych aplikacji Android, w tym Facebook, Instagram, Twitter i przeglądarkę internetową.

Podczas gdy oba piloty zdalnego sterowania obsługują podwójne częstotliwości dla większej stabilności sygnału i odporności na zakłócenia, Phantom 4 Pro Plus ma pięciogodzinną żywotność akumulatora, co zmniejsza stres związany z ponownym ładowaniem podczas lotu.

Co jest dla Ciebie?

Chociaż różnica pomiędzy dwoma Phantom’ami polega wyłącznie na ich funkcjach aparatury sterującej, jest to wystarczający powód, aby jeden z nich był lepszym wyborem dla Ciebie niż drugi. To, czy wybierzesz Phantom 4 Pro (Sklep DJI ARS) czy Pro+, zależy czy lubisz mieć telefon pod ręką przez cały czas, a jeśli często zapomnisz o noszeniu akcesoriów takich jak przewody zasilające.

Więc jeśli na przykład lubisz przechwytywać obrazy w jasnym świetle słonecznym i nie chcesz się zmagać, aby oglądać swoją transmisję na żywo na ekranie telefonu/tabletu – Phantom 4 Pro+ jest prawdopodobnie dla Ciebie.

Jeśli z drugiej strony, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz fotografował we wczesnych godzinach porannych lub wieczornych i nie będziesz miał problemów z podłączeniem własnego telefonu/tabletu do pilota, jak również z utrzymaniem przewodów zasilających w pobliżu – Phantom 4 Pro wykona tę pracę dobrze.

Zastanów się również, jaki telefon masz i jak długo będzie działał. Użytkownik iPhone’a może zdecydować się na Phantom 4 Pro+, aby uniknąć problemów z odwadnianiem baterii po podłączeniu do pilota P4P.

Jeśli porównanie Phantom 4 Pro i Phantom 4 Pro Plus nie wystarczyło, aby pomóc Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie – zapoznaj się z poniższymi FAQS, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie