pt. Kwi 19th, 2019
DJi Phatom 4 pro vs Phantom 4 advanced

Phantom 4 Advanced vs Phantom 4 Pro: 4 Różnice, które trzeba wiedzieć

DJI, Phantom 4 Advanced, jest nieco zmienioną wersją jednostki Phantom 4 Pro, która ukazała się pod koniec 2016 roku.

Stopy tytanu i magnezu sprawiają, że dron jest bardziej wytrzymały niż większość innych dronów na rynku, a równocześnie jest również lekki. Dzięki maksymalnemu czasowi lotu wynoszącemu 30 minut, użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości swojego drona. Chociaż DJI Phantom 4 Pro jest w większości taki sam jak Phantom 4 Pro, Phantom 4 Advanced został zaprojektowany z kilkoma ulepszeniami, które dają konsumentom bardziej przystępny cenowo, ale jednocześnie profesjonalny wybór do nagrywania z powietrza.
Zestaw dji phantom 4 pro

Profesjonalne nagrywanie

Podobnie jak Phantom 4 Pro, Phantom 4 Advanced posiada kamerę o matrycy 1″ 20 MP, który ma prawie 12-stopniowy zakres dynamiki. Posiada również mechaniczną migawkę, która eliminuje efekty zwijania migawki podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów. Może nagrywać wideo 4K/60 klatek na sekundę z prędkością 100 Mb/s i oferuje kompresję wideo H.265.

Profesjonalna kontrola

DJI Phantom 4 Advanced jest dostarczany z opcjonalnym kontrolerem, który posiada zintegrowany wyświetlacz o wysokiej luminancji. Ten wyświetlacz zapewnia użytkownikom podgląd obrazu HD na żywo z głównej kamery, jak również podstawowe dane telemetryczne, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Nowy kontroler posiada wbudowany GPS, kompas, gniazdo kart micro SD oraz port HDMI.

Inteligentne tryby lotu

Inteligentne tryby lotu Phantom 4 Advanced zapewniają mu wszechstronność i intuicyjność niezbędne do wspomagania profesjonalnego obrazowania z powietrza. Należą do nich: Draw, sterowanie gestami, ulepszony TapFly, Tripod, Terrain Follow i ulepszona ścieżka ActiveTrack. Aby dać Ci wyobrażenie o kilku z tych funkcji:

Draw: Narysuj trasę na ekranie monitora, a Phantom 4 Advanced będzie poruszał się w tym kierunku, utrzymując stałą wysokość. Gdy funkcja ta jest aktywna, operator może zwracać uwagę na ostrość kamery, a nawet na kierunek, w którym kamera jest skierowana.

ActiveTrack: Phantom 4 Advanced potrafi rozpoznawać i śledzić obiekty, zachowując je w kadrze. Ulepszenie jest w nowym algorytmie, który może rozpoznać więcej obiektów i dostosować dynamikę lotu, aby zapewnić płynniejszy lot.

Sterowanie gestami: Phantom 4 Advanced może postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wykonywania poleceń, poprzez gesty. Pozwala to użytkownikom na uzyskanie doskonałego ujęcia z lotu ptaka, bez konieczności skupiania się na kontrolerze i rozpraszania uwagi przez przyciski.

To tylko niektóre z fajnych funkcji Phantom 4 Advanced , które można znaleźć również w Phantom 4 Pro. To, co naprawdę odróżnia go od Phantom 4 Pro, to poniższe punkty kluczowe.

Phantom 4 pro

System Flight Autonomy

Phantom 4 Advanced ustępuje Phantom 4 Pro, jeśli chodzi o unikanie przeszkód. Jak wiemy Phantom 4 Pro ma 5-kierunkowy czujnik przeszkód. Trzy zestawy systemów wizualnych, aby uniknąć przeszkód z przodu, z tyłu i pod samolotem, jak również system czujników podczerwieni po obu stronach. Phantom 4 Advanced utrzymuje czujnik przeszkód z przodu i z dołu. Brak jest tylnych czujników i czujników podczerwieni po obu stronach. Poza tym systemy lotów są takie same.

Podgląd na żywo

Dzięki P4P możesz wybrać pomiędzy 2,4 GHz a 5,8 GHz, aby uzyskać lepszą stabilność sygnału w obszarach o wysokich zakłóceniach radiowych. P4A nie obsługuje pasma częstotliwości 5,8 GHz.

Waga

Przy wadze 20g Phantom 4 Advanced jest lżejszy od Phantom 4 Pro, nie wpływając jednocześnie na czas lotu. Sprawdź drony DJI ARS

Kategorie