pt. Kwi 19th, 2019
lista najlepszych dronów

Najlepsze tanie dorny – nasze propozycje

W tym poradniku przyjrzymy się trzem najbardziej przystępnym cenowo dronom, jakie Dji ma do zaoferowania, a także odpowiemy na kilka często zadawanych pytań dla początkujących, którzy wkraczają w świat dronów.

Dziesięć lat temu dron był produktem bardzo ekskluzywnym, kosztującym tysiące złotych i dostępnym tylko dla wyspecjalizowanych branż lub super bogatych osób. Dziś jednak widzimy szereg dostępnych dronów, dostępnych dla wszystkich konsumentów w różnych ofertachcenowych. Od miniaturowych dronów do dronów wyścigowych i dronów lotniczych, tańsze produkty nie tylko zrewolucjonizowały przemysł UAV, ale również przekształcają rynek fotografii, wideografii i zabawek elektronicznych na całym świecie.

Najlepsze tanie drony na sprzedaż

Tello

Tello jest najtańszym dronem dla początkujących lub każdego pilota, który chce niedrogiego sprzętu do wykonywania manewrów powietrznych. Tello sprawia, latanie jest proste, a  solidna i stabilna jakość wykonania, sprawia, że sprzęt jest idealny zarówno dla dzieci jak i początkujących miłośników latania dronami.

Tello można bezpiecznie latać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, dzięki lekkiej obudowie i ochronnym osłonom śmigła. Ponadto,  Tello posiada kamerę HD 720p, piloci mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy tam, gdzie się znajdują, dzięki czemu Tello jest najlepszym tanim dronem z aparatem.

Jedną z niesamowitych zalet Tello jest to, że zapierające dech w piersiach FPV (widok z pierwszej osoby) lot jest możliwe dzięki kompatybilności zestawu słuchawkowego VR smartphone. Dla tego niskiego kosztu, Tello pakuje niesamowitą technologię w pakiet 80g dając czas lotu 13 minut i zasięg 100m. , Tello jest tanim mini dronem dla każdego.

Spark

DJI Spark

Następnym dronem na naszej liście jest Spark. Mały dron z bogatym zestawem funkcji sprawia, że jest to najfajniejszy i najtańszy drone GPS. Dron wyposazony jest w kamerę Full HD 1080p z 2-osiową stabilizacją, która pozwala operatorom rejestrować ostre, gładkie ujęcia z góry.

Uruchom Spark z ręki za pomocą PalmControl, zrób zdjęcie samemu sobie z kontrolą gestów i rób zdjęcia za pomocą QuickShot. 

Chcesz mieć więcej funkcji? Sparuj Spark z dedykowanym pilotem i uruchom tryb sportowy. Lataj z prędkością błyskawic do 50 km/h dla niektórych bardzo szybkich operacji lotniczych.

Wciąż nie jesteś pod wrażeniem tego 300g pakietu technologii? DJI Goggles umożliwiają  ściganie się w stylu FPV z przyjaciółmi w pościgu na odległość do 2 km miejsca sterowania. Spark jest to mały i tani dron z pełnowymiarową stabilizowaną kamerą HD z funkcjami za tę samą cenę. Uchwycenie chwili nigdy nie było tak zabawne!

Mavic Air

Mavic Air

Chcesz więc najlepszego taniego drone’a do zdjęć lotniczych i wideografii 4K? Pozwól nam zaprezentować  DJI Mavic Air. Dzięki technologii wykorzystanej wewnątrz przenośnego Mavic Air, która pozwala na 21 minut lotu i zaskakujący zasięg 4 km. Jest to pierwszy tani dron dalekiego zasięgu.

Mavic Air jest zaprojektowany tak, aby był ultraprzenośny i składa się do rozmiaru smartfonu idealnego dla osób podróżujących z drone w plecaku. Nie daj się zwieść rozmiarom i przystępnej cenie, ale Mavic Air jest wyposażony w kamerę 4K UHD i 3-osiowy mechaniczny gimbal, co daje twojemu materiałowi masło gładkość i wysoką rozdzielczość. 

Mavic Air naprawdę pokazuje jak przystępna cenowo technologia ta stała się dla fotografów lotniczych i filmowców. Jeszcze kilka lat temu zdjęcia podobne do tych z Mavic Air zostałyby wykonane z helikopterów przez duże firmy produkcyjne. Teraz, tutaj w 2018 roku mamy taką samą wydajność lotu, funkcjonalność i jakość obrazu za przystępną cenę.

Czy powinienem zrobić, czy  kupić taniego drona?

Musimy zadać sobie pytanie, jakiego typu drona chcesz. Drony można ogólnie podzielić na trzy kategorie: drony fotograficzne, drony wyścigowe FPV i drony zabawki.

Ogólnie rzecz biorąc, większość dronów do majsterkowania występuje w społeczności wyścigowej FPV, podczas gdy większość dronów fotograficznych, takich jak DJI Mavic Air są kupowane gotowe do lotu. Jeśli potrzebujesz drona z kamerą do fotografii lub filmu, to może zacząć od zakupu drona. Zbudowanie czegoś takiego jak Mavic Air czy Spark będzie bardzo kosztowne i czasochłonne, a ponadto nie ma gwarancji, że końcowy dron będzie działał nawet w przypadku popełnienia małego błędu podczas budowy.

Wielu zawodników FPV buduje własne drony z wielu powodów. Po pierwsze, jako pilot FPV ważne jest, aby zrozumieć, jak działa dron i wszystkie jego komponenty. Pozwala to na dokonywanie napraw po awarii na torze lub nawet na modernizację niektórych komponentów w celu uzyskania większej prędkości i zwinności. Po drugie, komponenty do dronów FPV mogą być często pozyskiwane stosunkowo tanio, ale do skutecznej pracy drone’a potrzebna jest pewna wiedza techniczna.

Czy powinienem kupić drona z lub bez kamery?

Musisz zadać sobie pytanie, jakich funkcji oczekujesz od swojego drona. Kamery w dronach posiadają dwie funkcje: przechwytywanie danych obrazu, takich jak zdjęcie lub wideo oraz przesyłanie obrazu wideo podczas lotu. Bez kamery też oczywiście nie da się tego zrobić, ale z każdą kamerą drona może stać się niewiarygodnie potężnym elementem wyposażenia. Kamery dronów DJI zapewniają transmisję obrazu HD w czasie rzeczywistym bezpośrednio do smartfona lub urządzenia przenośnego. Umożliwia to możliwości FPV i przechwytywanie widoków z anteny widzianych po naciśnięciu jednego przycisku.

Co powinienem wiedzieć przed pierwszym lotem?

Przeczytaj instrukcję obsługi

Zwróć uwagę na panujące warunki atmosferyczne

Zapoznaj się z obowiązującym prawem w zakresie lotów na danym terenie

Przygotowanie przed lotem

Znajdź otwarty teren do lotu

Czy wybierzesz Tello, Spark lub Mavic Air, wszystkie one oferują najlepszą technologię dronów na rynku w przystępnej cenie. Nawet jeśli cena dronów obniżyła się są one nadal potężnymi urządzeniami, którymi musisz latać bezpiecznie i odpowiedzialnie. 

Kategorie