pt. Kwi 19th, 2019
DJI Mavic Enterprise

DJI zaprezentował Mavic 2 Enterprise

DJI, światowy lider w dziedzinie cywilnych samolotów bezzałogowych i technologii obrazowania powietrznego, zaprezentował 29 Października Mavic 2 Enterprise, przenośnego drona z unikalnymi funkcjami, przeznaczonymi dla przedsiębiorstw, rządów, i innych specjalistów, którzy chcą niezawodnego narzędzia codziennego użytku, które pomoże im lepiej wykonywać swoją pracę.

Mavic 2 Enterprise charakteryzuje się ultra-kompaktową i składaną konstrukcją zszeregiem zaawansowanych elementów sterujących i akcesoriów, którerozszerzają możliwości użytkowników podczas operacjikrytycznych, takich jak gaszenie pożarów, reagowanie wsytuacjach awaryjnych, egzekwowanie prawa i inspekcje infrastruktury.

„DJI stworzyło drona, który sprawia, że potężna technologia jest dostępna dla każdego przedsiębiorstwa i rewolucjonizuje sposób, w jaki wykonuje swoją pracę”, powiedział prezes DJI Roger Luo. “Mavic 2 Enterprise to najbardziej wydajny na świecie komercyjny dron, zbudowany specjalnie na potrzeby operacyjne naszych partnerów branżowych, jak również firm, które dopiero teraz przygotowują się do korzystania z technologii dronów. Sprzęt i oprogramowanie DJI wyznaczają standardy dla innowacji lotniczych na całym świecie, a Mavic 2 Enterprise jest najbardziej kompaktowym, potężnym, niezawodnym i bezpiecznym narzędziem pomagającym specjalistom w integracji dronów z ich działalnością”.

Potężny obraz z 2xzoomem optycznym i 3x zoomem cyfrowym

Mavic 2 Enterprise posiada 12-megapikselową kamerę o wysokiej rozdzielczości, która jest stabilizowana przez trzyosiową kamerę gimbalową dla płynnego, stabilnego obrazu.

Zaprojektowana z myślą o dynamicznych operacjach kamera zwiększa pole widzenia operatora dzięki możliwości 2x zoomu optycznego i 3x zoomu cyfrowego. Ta technologia zoomu znacznie poprawia zdolność samolotów bezzałogowych do identyfikacji i kontroli niebezpiecznych lub trudnych obszarów, jak również do pomocy służbom ratowniczym w ochronie życia i mienia.

Modułowe narzędzie rozszerzające możliwości technologii Dronów

Mavic 2 Enterprise umożliwia bezpieczny montaż nowych akcesoriów DJI do korpusu drona i jest obsługiwany przez aplikację kontroli lotu. Akcesoria te otwierają nowe możliwości dla operatorów do komunikacji i pracy z powietrza, przenosząc drony poza narzędzia do obrazowania i do konfigurowalnych platform, które zwiększają wydajność lotniczą.

Akcesoria Mavic 2Enterprise obejmują m.in:

M2E Spotlight – podwójne światło punktowe o jasności 2400 lumenów pomaga operatorom w wykonywaniu zadań w ciemnych lub słabo oświetlonych miejscach. Światło punktowe jest idealne do zastosowań poszukiwawczych, ratowniczych i kontrolnych.

Głośnik M2E – Głośnik o maksymalnej projekcji 100 decybeli (odległość 1 metra) umożliwia operatorom odtwarzanie na żądanie do 10 niestandardowych nagrań głosowych, zapewniając kanał komunikacyjny dla osób znajdujących się w pobliżu, który może mieć krytyczne znaczenie podczas ratujących życie operacji ratunkowych.

M2E Beacon -Zaprojektowany z myślą o standardach amerykańskiej FederalnejAdministracji Lotnictwa Cywilnego (FAA) Night Waiver, M2E Beaconposiada jasny migający stroboskop widoczny w odległości trzechmil. Pomaga to operatorom wykonywać misje w warunkach słabegooświetlenia lub w nocy znacznie bezpieczniej i zapewnia dodatkowąświadomość lotniczą dla operatorów pobliskich samolotówbezzałogowych i tradycyjnych samolotów.

Zwiększone bezpieczeństwo danych

Mavic 2 Enterprise został zaprojektowany z nowymi funkcjami w celu ochrony integralności zdjęć, filmów wideo, dzienników lotów i innych danych generowanych podczas wrażliwych lotów. Jako pierwszy w branży, Mavic 2 Enterprise zawiera 24 GB wbudowanego przechowywania danych i ochrony hasłem, tworząc odpowiedzialność za cały dostęp do funkcji i przechowywanych danych drone. Gdy włączona jest ochrona hasłem, użytkownicy są zobowiązani do wprowadzenia hasła za każdym razem, gdy aktywują drone, łączą pilota zdalnego sterowania z drone i uzyskują dostęp do pamięci masowej drone’a, zapewniając im pełne, ekskluzywne użytkowanie i zwiększone bezpieczeństwo.

Zapewnia to bezpieczny dostęp do drona i jego pokładowego przechowywania danych, chroniąc jednocześnie te dane, nawet jeśli dron jest fizycznie zagrożony.

Nowa funkcja znakowania czasem GPS koduje czas, datę i lokalizację każdego zarejestrowanego obrazu, pomagając w rozliczalności pilota i zapewniając, że dane przechwycone przez drone mogą być zaufane i wykorzystywane w sytuacjach, począwszy od przeglądu kontroli infrastruktury krytycznej po potencjalne postępowania sądowe.

Ponadto, użytkownicy Mavic 2 Enterprise z podwyższonymi obawami o bezpieczeństwo danych mogą korzystać z funkcji trybu Danych Lokalnych DJI, która po aktywacji powstrzyma podłączone urządzenie mobilne użytkownika przed przesyłaniem lub odbieraniem jakichkolwiek danych przez Internet. Zapewnia to dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa dla operatorów lotów obejmujących infrastrukturę krytyczną, projekty rządowe lub inne wrażliwe misje.

Najnowocześniejsza technologia w celu poprawy bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej

Każdy Mavic 2 Enterprise został wyposażony w technologię AirSense DJI, które pomaga zwiększyć bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej. AirSense wykorzystuje zintegrowany odbiornik do automatycznego powiadamiania operatorów dronów o sygnałach ADS-B z pobliskich samolotów i śmigłowców, zapewniając alerty o pozycjonowaniu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji mobilnej DJI Pilot. Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa profesjonalnym operatorom dronów którzy latają w zatłoczonej przestrzeni powietrznej lub w pobliżu skomplikowanych operacji, takich jak gaszenie pożarów, usuwanie skutków katastrof i monitorowanie infrastruktury.

Zaprojektowane z myślą o zasilaniu niezawodności i bezpieczeństwo w locie

Mavic 2 Enterprise wykorzystuje silniki napędowe DJI FOC w połączeniu z wydajnymi śmigłami dla cichszego i bardziej efektywnego lotu, zapewniając maksymalny czas lotu do 31 minut i maksymalną prędkość 72 km/h (45 mph). Ponadto nowy akumulator samogrzewający opracowany specjalnie dla Mavic 2 Enterprise umożliwia drone’owi niezawodne działanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nawet do -10 Celsjuszy (14 Fahrenheit).

Mavic 2 Enterprise posiada najnowszy system transmisji obrazu i danych DJI, Ocusync 2.0, zapewniający bardziej stabilne połączenie pomiędzy dronem i jego operatorem. System charakteryzuje się większą odpornością na zakłócenia i możliwością automatycznego przełączania, które obsługują zarówno pasma częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5,8 GHz z możliwością wykorzystania różnych częstotliwości dla strumieni danych typu „uplink” i „downlink”. Ocusync 2.0 zapewnia tak mocną transmisję wideo w wysokiej rozdzielczości, że może być odbierana z powrotem do pilota w odległości do prawie pięciu mil (ośmiu kilometrów)[2], choć wszyscy piloci muszą przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących trzymania bezzałogowych samolotów w ich polu widzenia.

Mavic 2 Enterprise FlightAutonomy system FlightAutonomy posiada wielokierunkowe wykrywanie przeszkód dla bezpieczniejszego lotu, zawierające dane z ośmiu czujników wizyjnych o wysokiej rozdzielczości i dwóch czujników podczerwieni. Zaawansowany System Wspomagania Pilota (APAS) pozwala na automatyczne wykrywanie i omijanie przeszkód przed i za nim, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo – zwłaszcza dla nowych operatorów oraz podczas lotów na terenach z przeszkodami lub nierównym terenem.

„Drony to niesamowite narzędzia, które mogą sprawić, że nasi ratownicy będą skuteczniejsi, uprościć niektóre z naszych zadań i zapewnić przystępną cenowo ochronę przed nieba. To wielka sprawa”. Dziekan Morales, strażak, strażak Mesa Fire & Medical Department. „Zawsze szukamy lepszego sposobu, aby służyć naszej społeczności. Przy użyciu dronów uratowane zostanie życie”.

Cena i dostępność

Amerykańska cena detaliczna Mavic 2 Enterprise Universal Edition, która obejmuje samolot, pilot zdalnego sterowania, jedną baterię, wszystkie trzy możliwe do zamontowania akcesoria i futerał ochronny z narzędziami lotniczymi, wynosi $1,999 USD. Zestaw Fly More Kit, który zawiera dwa akumulatory, jeden hub do ładowania akumulatorów, jedną ładowarkę samochodową, jedno złącze USB, jedną miękką obudowę i dwa śmigła, jest również dostępny dla użytkowników za 419 USD.

Począwszy od dzisiaj, Mavic 2 Enterprise jest dostępny do zakupu za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów DJI Enterprise na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich nowych funkcji i możliwości Mavic 2 Enterprise, odwiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie