pt. Kwi 19th, 2019
dji Spark unboxing

DJI Spark Unboxing: Wydajny kompaktowy i estetyczny

DJI Spark dostarczany jest z bardzo wygodnym etui, które jest stworzone w taki sposób, aby idealnie pasowało do Sparka, śmigieł i innech elementów zestawu.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest maleńki rozmiar Sparka jak na drona. To imponujące, że DJI był w stanie zapakować tak wiele technologii w coś tak małego i że tak łatwo mieści się w dłoni.

Spark jest bardzo lekki, ale nadal czuje się najwyższą jakość wykonania. Jest to coś, co zawsze ceniliśy w produktach DJI; nigdy nie oszczędza na jakości wykonania czy na materiałach, dzięki czemu zawsze prezentuje się bardzo dobrze!

Po wyjęciu drona z pudełka, zobaczysz zestaw czterech śrub napędowych, jak również zestaw zapasowy. Posiadają kolorowe wskaźniki, dzięki którym można je szybko i łatwo zainstalować. Wystarczy nacisnąć je na ramię drona i obrócić i blokują się na swoim miejscu. Również same śmigła są składane. Oznacza to, że po wyjęciu można je złożyć w celu łatwego przechowywania. Nie musisz się nawet martwić o to, że mogą ulec złamaniu.

DJI oferuje również osłony śmigieł z Sparkiem. Podobnie jak w przypadku śmigieł ich przymocowanie jest bardzo łatwe. Wystarczy zamocować je wokół ramienia silnika, a następnie zamknąć zatrzask, aby zablokować je na miejscu. Śmigła chronią nie tylko śruby napędowe Sparka, ale przede wszystkim ludzi i przedmioty znajdujące się w pobliżu. Gratulacje dla DJI, ponieważ udało im się sprawić, że te wyglądają fajnie!

W pudełku znajduje się również akumulator i ładowarka o pojemności 1 480 mAh, kabel USB do ładowania i zasilacz sieciowy. Aby dokonać modernizacji, należy podnieść hub ładujący DJI, który umożliwia ładowanie do trzech akumulatorów w sekwencji lub w tym samym czasie.

Pociągnij boczne płytki, aby odblokować akumulator z drona i wsuń go do gniazda ładowania. Jak wszystkie nowe drony DJI, baterie Spark są ergonomiczne, z diodami LED, które wyraźnie wskazują żywotność i stan akumulatora. Czasy lotów na jednym ładowaniu wynosi 16 minut.

Kluczową cechą Sparka jest kamera. Charakteryzuje się dwuosiowym mechanicznym systemem kardanowym – to niesamowite osiągnięcie ze względu na jego niewielkie rozmiary. Kamera rejestruje zdjęcia o rozdzielczości 12 MP i nagrywa materiał wideo 1080p 30 klatek na sekundę.

Z przodu znajdują się czujniki unikania przeszkód. Są one wygodne w użyciu, ponieważ pozwalają latać z ufnością. Z tyłu za osłoną drona znajduje się port Micro USB i gniazdo kart Micro SD. Wszystkie zdjęcia i filmy można zapisać na karcie SD w pełnej rozdzielczości.

Kolejną kwestie którą zauważyliśmy podczas rozpakowywania, były cztery gumowe nóżki Sparka. Nie tylko zapobiegają ślizganiu się Sparka po płaskich powierzchniach, ale także podnoszą drona z ziemi na tyle, aby gimbal aparatu i inne czujniki były czyste.

Więc po tym wszystkim, jak się czuję o Sparku?  Główny korpus jest mniejszy niż Samsung Galaxy S8. Przypomina nam to miniaturowy Mavic Pro. Naprawdę nie mogę się doczekać, aby wyjąć go na spin. Nie możemy doczekać się by zobaczyć, jak Spark radzi sobie z silnym wiatrem i jak jest kontrolowany przez urządzenie mobilne.

Kategorie